Iwona Trędowska MOTI INVESTMENT

tel. 600 538 750
iwona@moti.com.pl
www.moti.com.pl
2016-03-17

Motyw przewodni w kolorach wnętrzarskich na 2016 rok

Podobnie jak najsłynniejsi kreatorzy mody wyznaczają na kolejne sezony nowe, modowe trendy tak i we wnętrzach Instytut Panteone rokrocznie ogłasza najmodniejsze kolory na nadchodzący rok.

Na 2016 rok najsłynniejsza firma zajmująca się identyfikacją kolorów wybrała zaskakująco i jak dotąd niespotykanie aż 2 barwy, które mają wyznaczać kierunki w modnym urządzaniu wnętrz. Po raz pierwszy są to dwa kolory, jednakże po dokładnym się im przyjrzeniu można stwierdzić, że tak tożsame ze sobą odcienie wręcz nie mogłyby istnieć osobno!

Dwa, piękne pastele: Pink Quartz oraz Serenit jak się okazało zdominują najnowsze kolekcje i będą gościły w naszych domach przez cały rok. Pastelowy róż oraz jasny błękit idealnie obrazują spokój i ład, a odpowiednio zestawione z innymi kolorami pozwolą stworzyć niesamowitą harmonię we wnętrzach.

Na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że są one dosyć mdłe i słabo wkomponowują się w resztę barw. Jednakże wystarczy odrobinę wnętrzarskich inspiracji oraz własnych pomysłów, aby stwierdzić, że nie ma lepszego tła dla stonowanych i nigdy nie wychodzących z mody szarości (dla koloru Pink Quartz) oraz beży (tutaj idealny będzie Serenit).

"Kolory na ten sezon przenoszą nas do szczęśliwego, słonecznego miejsca, gdzie śmiało możemy pokazać dowcipną stronę naszej osobowości", stwierdziła L. Eiseman, dyrektor wykonawcza Instytutu Pantone. Daje to doskonałe tło do popisu tych barw również latem, kiedy zmęczeni intensywnością odcieni raczej szukamy delikatnego wyciszenia.

Jeśli macie obiekcje z czym łączyć te dwa kolory przedstawiamy subiektywny przewodnik, aby nie popełnić wnętrzarskiej gafy!

  • Ciepłe odcienie matalu doskonale będą współgrały z kolorem różowym. Mogą być one w formie dekoracyjnych tac, podkładek, czy ozdobnych pojemników. Takie kolorystyczne połączenie idealnie sprawdzi się we wnętrzu loftowym lub nowoczesnym.
  • Drewno w jasnym, ciepłym kolorze idealnie połączy się „miękkimi” pastelami. Odcień dębu Sonoma, czy skandynawskiej, ciepłej  bieli idealnie podkreśli oba kolory.
  • Materiały takiej jak marmur, czy beton oraz nieregularne kształty mebli: stolików kawowych, czy biurek będą stanowiły idealne zospolenie z obiema barwami.
  • Wszelkie odcienie turkusów, kremowych bieli ale również niezłomna czerń jako delikatny akcent doskonale przełamie oba kolory

Mamy nadzieję, że przynajmniej po krótce przedstawiliśmy część inspiracji jeśli chodzi o wnętrzarskie trendy nadchodzącego roku. W najbliższym czasie kolejne odsłony tego, co czeka nasze wnętrza ze strony ekskluzywnych marek, zatem bądźcie czujni i zaglądajcie do nas!