ShowMyHome

12 443 13 03
biuro@showmyhome.pl
2016-06-24

Cegła we wnętrzach - niemijajacy trend

Odkryta cegła we wnetrzu, dawniej kojarzyła się z brakiem funduszy na jego wykończenie. Dziś, świadczy o wysublimowanym smaku i wyczuciu estetyki.

Stała się niemijającym trendem od wielu lat, ale teraz można obwieścić jego prawdziwy powrót nie tylko w wielkim stylu, ale także w różnych stylach.

Na pozór chłodna, zarezerwowana dla surowych przestrzeni, wychodzi nie tylko na nowoczesne salony w których dominują kanciaste formy, ale doskonale wpisuje się praktycznie w każdą stylistykę. Komfortowo czuje się nawet w przytulnej sypialni wykończonej bielonym drewnem, otulonej słodkimi dodatkami.

W zależności od otoczenia jakie jej zagwarantujemy, może ocieplać wnętrze i wprowadzać do niego sielski klimat, bądź też przełamać subtelność aranżacji, wprowadzając do niej industrialny element.

Nie wymaga specjalnego wykończenia. Zarówno jej kolor jak i fakturę możemy dowolnie dobierać i dopasowywać do wystroju wnętrza. Chcąc podkreślić jej naturalny urok, możemy zdecydować się na pozostawienie jej naturalnego koloru, jednak pomalowana na biało będzie królowała w każdym wnętrzu.

Ciekawy efekt osiągniemy dzięki wykończeniu cegłą całej powierzchni jednej z czterech ścian w których zamknięty jest pokój. Kontrastując np. z gładkim tynkiem pozostałych płaszczyzn, przyciągnie uwagę i wykreuje klimat wnętrza. Innym rozwiązaniem jest pokrycie cegłami tylko fragmentu ściany, filarów, kominów wentylacyjnych, wnęk lub ścianek działowych. Cegły mogą być też ułożone schodkowo i przenikać się z materiałem, którym wykończona jest pozostała część ściany. Cegła doskonale sprawdzi się też w kuchni nad blatem oraz w łazience.

Należy jednak pamiętać, aby ceglanej ściany nie przytłaczać niepotrzebnymi dodatkami, ani nie stawiać przy niej ciężkich mebli.

Producenci oferują nam ten produkt w wielu kolorach i fakturach, wystarczy więc tylko pobudzić swoją wyobraźnię i kreatywność, by stworzyć oryginalne i niepowtarzalne miejsce.

  

 

Źródła zdjęć: Pinterest.com, Showmyhome.pl